BIOFÁZA

BIOFÁZA – cesta ku zdraviu a kráse

Intenzívne ošetrenie pokožky s využitím enzymatickej regenerácie

Biofáza je unikátna metóda prírodného ošetrenia pokožky, založená na stimulácii enzýmov, ktoré sa v našom tele prirodzene nachádzajú. Metóda Biofáza je založená na regenerácii bunkových štruktúr, regeneračný proces prebieha v rámci imunitného systému a spolupracujúcich enzýmov štiepiacich bielkoviny. V kozmetickom ošetrení dochádza ku zvýšeniu ich aktivácie- stimulácie.

Pleť ošetrená Biofázou je odľahčená a svieža, perfektne hydratovaná, má zdravú farbu, citlivá pleť sa upokojí, zníži sa predčasná tvorba vrások a ochabnutosť pleti.

Biofáza - éterické oleje výrazne oživujú vzhľad pokožky, revitalizujú a detoxikujú pleť, znižujú alebo odstraňujú nadmernú suchosť a predčasnú tvorbu vrások, poruchy pigmentácie, akné, ekzémy, rozšírené žilky, jazvy

Všetky kompozície Biofázy, a to základne Sérum Geránium a Sérum Tymián, Šalvia, Levandula, Santal, Koriander, Rozmajrín, Calendula, Bazalka a Tuja sú zostavené zo 100% prírodných éterických olejov, ktoré majú preukázateľné účinky na pokožku prirodzeným spôsobom ako aj na ľudskú psychiku.

Každé sérum obsahuje až sedem druhov špecificky pôsobiacich éterických olejov, názov charakterizuje prevažujúci éterický olej.
 


 


 


 


 


 

 

Pri všetkých druhoch regeneračnej starostlivosti o pleť používame vždy viaceré kombinácie Biofázy – 100% éterických olejov, ktoré pomáhajú uchovávať vitalitu pleti, posilňujú jej ochranu, podporujú regeneráciu a prinášajú úľavu pri rôznych problémov s pokožkou.

V ošetrení po dohode vyberáme tú najvhodnejšiu kombináciu podľa typu a aktuálneho stavu pleti.

 

 

 

BIOFÁZA – 100% éterické oleje
Vitamíny a séra

Vitamín A - podklad krémov a regeneračných olejov, posilňujúci

Má priaznivé účinky na stárnucu pleť, zvyšuje aktivitu delenia buniek, 5%-ný koncentrát vitamínu A zdvojnásobuje zosilenie epidermy a zvyšuje hustotu kolagénu, zoslabuje vrásky, regeneruje pokožku, zvyšuje elasticitu pokožky behom 15 dní o 14 %.

 

Vitamín Epodklad krémov a regeneračných olejov, ochranný

Zrýchľuje hojenie pokožky, zlepšuje hydratáciu vrchnej vrstvy pokožky, zmierňuje tvorbu erytému v pokožke. Zvyšuje faktor ochrany pred UV žiarením a znižujem citlivosť pokožky fotosenzibilných osôb.

 

D - panthenol: najvyužívanejšia bioaktívna látka v kozmetike

Zlepšuje a zvyšuje hydratáciu pleti, suchá pleť je dlho hladká a elastická, zabraňuje pocitom dráždivosti, zmierňuje svŕbenie, stimuluje epitelizáciu tkaniva, urýchľuje hojenie. Je vhodný pre všetky typy pleti potrebujúce hydratáciu.

 

     Sérum kyselina hyalúronová : Výnimočné hydratačné a obnovujúce účinky, vyhladenie a omladenie pleti. Sérum silne regeneruje kolagénové vlákna, podieľa sa metabolizme elastínu a kreatínu. Behom niekoľkých minút zlepšuje pružnosť a elasticitu pleti, vyhladzuje ju a udržuje jej mladistvý vzhľad.

Účinky: regenerácia a hojenie, zlepšenie hydratácie, pružnosti a elasticity pleti

 

    Sérum Santal - zlepšuje elasticitu a odďaľuje predčasné stárnutie pleti, má detoxikačné účinky. Má chladivý účinok, odďaľuje predčasné stárnutie pleti, zabraňuje usadzovaniu toxických látok. Je vhodné pre suchú, zrelú, atonickú, šupinatú či unavenú pleť. Zlepšuje esteticky i fyziologicky stav jaziev.

 

     Sérum Bazalka: zlepšenie hydratácie a vitality zrelej pleti, spomalenie tvorby vrások. Je určené pre suchú a zrelú pleť so zníženou tonizáciou vplyvom nedostatočnej hydratácie. V kombinácii so sérom Santal je účinná pri tukových cystách, proti tvorbe mílií a jazvách po akné. Hlavnou bioaktívnou látkou je tzv.glycofilm, ktorý priaznivo ovplyvňuje hydratáciu pokožky.

 

     Grapefruitové jadro: účinná dezinfekcia pleti po hĺbkovom čistení pleti

 

     Aloe vera – extrakt. Zmäkčuje a upokojuje pokožku, má priaznivý účinok na spáleniny, urýchľuje granuláciu pokožky. Extrakt nanesieme na tvár a dekolt bodkovaním a votrieme do pokožky. Používame pod masku, pod krém denného ošetrenia alebo pod regeneračný jojóbový olej.

 

     Sérum Geranium - antioxidačný a regeneračný účinok, prekrvuje, prehrieva a stimuluje podkožné väzivo, podporuje metabolizmus pokožky, pri aplikácii dochádza k miernemu  začervenaniu pokožky.

 

     Sérum  Tuja - dehydratujúce, reguluje tok lymfy a krvi, prekrvujúce

Podporuje zlepšenie funkcie lymfatického systému a odplavenie nežiadúcich usadených látok. Zlepšuje metabolizmus pokožky a regeneruje bunky. Používame na obklady pri opuchoch horných a dolných končatín ako aj na zmenšenie vačkov pod očami. Výborne pôsobí aj proti celulitíde.

 

     Sérum Calendula – extrakt z nechtíka lekárskeho zmierňuje podráždenú pokožku, urychľuje hojenie a regeneráciu poranených tkanív.Regeneračné ošetrenia pleti sú v časti: Kozmetika